Nastavení prohlížeče
Přidat do oblíbených Přidat do oblíbených
Nastavit jako výchozí Nastavit jako výchozí
Zasílat novinky Zasílat novinky


Klub Felicia tuning

Základní škola a mateřská škola Rokytno

Střípky z naší školy

Žáci naší školy se již tradičně zúčastnili regionální výtvarné soutěže pořádané Domem dětí a mládeže, Pardubice, Štolbova. Do výtvarné soutěži nazvané "Tváře zimy" bylo zasláno 302 výtvarných prací. V druhé kategorii - žáci základních škol od 1. do 3. ročníku se umístil Josef Valenta na 1.místě, ve třetí kategorii žáků základních škol 4. až 5. ročníku se dělí o 1. místo Johana Hadašová s Kateřinou Práškovou a 2. místo si vymalovala Petra Vrbatová.

Po jarních prázdninách si žáci vyzkoušeli své vědomosti a dovednosti z matematiky a volbu strategie v mezinárodní matematické soutěži, která je pro žáky 2. a 3. ročníku vedena pod kategorií "Cvrček" a pro žáky 4. a 5. ročníku je označena kategorií "Klokánek". V kategorii Cvrček mohli žáci získat maximum 72 bodů. Mezi tři nejúspěšnější patří Matěj Hadaš z 3. ročníku získal 66 bodů, Vítek Macháček z 3. ročníku 59 bodů a Jiří Turzo z 2. ročníku 42 bodů.

V kategorii Klokánek mohli žáci získat maximálně 120 bodů. Mezi tři nejúspěšnější patří Barbora Hlásná z 5. ročníku s počtem 93 bodů, Radim Bednář z 5. ročníku s počtem 77 bodů, Marko Čermák ze 4. ročníku s počtem 71 bodů.

Tradičně v březnu se uskutečnila pěvecká soutěž "O perníkového slavíka". Všichni žáci školy se zúčastnili třídních kol, z kterých se probojovalo pět nejúspěšnějších žáků do školního kola. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií, I.kategorii tvořili žáci 1.- 3. ročníku, II.kategorii žáci 4. a 5. ročníku. Jejich výkony posuzovala porota složená z vyučujících i dívčích a chlapeckých zástupců žáků. Všichni žáci školy se pak podíleli na vyhlášení sympaťáků, sympaťaček.

V I. kategorii byli nejúspěšnější tito zpěváci: Eliška Trnková z 1.ročníku; Kateřina Malířová z 1.ročníku a Petr Ehl ze 3.ročníku.

Ve II. kategorii zvolila porota jako nejlepší Barboru Hlásnou z 5. ročníku, Kristýnu Kociánovou z 5. ročníku a Marii Ditrtovou ze 4. ročníku.

Za nejsympatičtější slavice byly zvoleny Eliška Trnková z 1.ročníku a Kristýna Kociánová z 5. ročníku.

Škoda, že do soutěže zasáhla poměrně velká nemocnost, která zamezila nominovaným zpěvákům Radimu Bednářovi, Ondřeji Ditrtovi a Kryštofu Šindlarovi zúčastnit se soutěže.

Máme velké štěstí, že mezi našimi zaměstnanci jsou šikovné paní kuchařky, které již tradičně napekly a nazdobily perníkové slavíky pro všechny zúčastněné žáky ZŠ i děti MŠ. Perníky byly tak dobré a lákavé, že někteří žáci neodolali jejich vábivé vůni a poslali je do dutiny břišní dřív, nežli se mohli pochlubit svým nejbližším.


Lukáš Hošek ©1999-2018