Nastavení prohlížeče
Přidat do oblíbených Přidat do oblíbených
Nastavit jako výchozí Nastavit jako výchozí
Zasílat novinky Zasílat novinky


Klub Felicia tuning

Sbor dobrovolných hasičů

Zásahy hasičů pro rok 2003

Listopad 2003


Nácvik záchrany postižených dopravní nehodou
Největší cvičení SDH Rokytno se konalo na kraji obce Býšť
Dne 6. 11. 2003 v 9:30 byl vyhlášen cvičný poplach všem složkám záchranného systému.
Po příjezdu jednotek čekal poblíž křižovatky ve Svobodě v Býšti značně zdemolovaný autobus a v něm desítky zraněných pasažérů. Na místo cvičné nehody se dostavilo značné množství techniky: 3 vozidla rychlé lékařské pomoci, 1 vozidlo hasičů z velitelství Hasičského záchranného sboru v Pardubicích, 6 vozidel SDH z okolí (včetně SDH Rokytna), vrtulník Policie ČR a mnoho přihlížejících.

Fotografie z místa nehody od pana Žurka z Býště.


Srpen 2003


Požár lesa vypukl ve středu 6. srpna 2003 odpoledne za obci Bohumileč. Na místo se sjely profesionální jednotka z Pardubic a dobrovolné sbory z Rokytna, Sezemic, Bohumilče.


náhled

náhled

náhled

náhled

náhled

Únor 2003


Požár truhlárnyPožár truhlárny vypukl v pondělí dopoledne v obci Chvojenec u Holic na Pardubicku. Plameny ohrožovaly i rodinný domek v těsném sousedství. "Hasiči museli kromě zásahu na truhlárně ochlazovat také vedlejší objekt," popisuje situaci tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.


Do Chvojence se sjely profesionální jednotky z Pardubic a Holic, pomáhaly i čtyři dobrovolné sbory. Poté, co se hasičům podařilo oheň zdolat, museli ještě rozebrat zničenou střešní konstrukci truhlárny. Podle vyšetřovatele byla příčinou požáru zřejmě neodborná manipulace při obsluze kamen na tuhá paliva. Škoda se odhaduje na čtvrt milionu korun.

Zdroj: PN

Lukáš Hošek ©1999-2018